فرهنگ یک جامعه، اساس هویت آن جامعه است.مقام معظم رهبری
اخبار > هرچه بیشتر از هنر در ارتقای فرهنگ شهروندی بهره بگیریم شهر با نشاط تر خواهد شد


  چاپ        ارسال به دوست

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمانشاه:

هرچه بیشتر از هنر در ارتقای فرهنگ شهروندی بهره بگیریم شهر با نشاط تر خواهد شد

 

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرمانشاه  در دیدار با رئیس دانشکده فرهنگ و هنر دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه گفت:  هرچه بتوانیم از هنر و هنرمندان هم در شهرسازی خود و هم در ارتقای فرهنگ شهروندی و توسعه فرهنگی بیشتر بهره بگیریم شهروندان با نشاط تر زندگی خواهند کردند و شهری زیباتر و با آرامش و رفاه خواهیم داشت.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری کرمانشاه، مهدی عبدالمالکی بهره گیری از هنر در ساخت و تجهیز اماکن شهری و سیمای بصری شهر  را بسیار مهم دانست و افزود: برای گسترش سلامت و نشاط نیازمند برنامه مشخص و کاربردی با همکاری همه دستگاه ها هستیم تا با جلوگیری از عملکرد جزیره ای، با یک حرکت برنامه ریزی شده بتوانیم پیشرفتمان در سلامت و نشاط را در قالب برنامه ای دقیق مشخص کنیم.

وی تقویت سازمان های مردم نهاد فعال در زمینه های مختلف اجتماعی و فرهنگی هنری و اجرای برنامه های فرهنگی و ورزشی در فرهنگسراها و اماکن ورزشی شهرداری را بخشی از فعالیت های سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری کرمانشاه در افزایش سلامت روحی و جسمی شهروندان معرفی کرد.

سرپرست سازمان فرهنگی و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی را یکی دیگر از برنامه‌های این سازمان دانست و گفت: برنامه های مختلفی توسط این سازمان تازه تأسیس درحال برنامه ریزی است تا با اجرای آنها بتوانیم علاوه بر افزایش سلامت و نشاط در شهروندان با ارتقا و توسعه فرهنگی از وقوع آسیب های اجتماعی نیز تا حد ممکن پیشگیری کنیم.

عبدالمالکی با تأکید بر اجرای مستمر برنامه های برای رسیدن به توسعه فرهنگی پایدار تصریح کرد: این توسعه نباید به صورت کارهای دفعی باشد بلکه باید سعی شود این اصول و برنامه ها با دیدگاه پایدار بودن تدوین شود.

قائم مقام شهردار کرمانشاه با تأکید بر اینکه از ابزارهای هنر در فعالیت‌های فرهنگی باید استفاده کرد گفت: مصادیق مختلف هنری می‌تواند به ما در گسترش فعالیت ای فرهنگی کمک شایانی داشته باشد.

* غفلت از فرهنگ صدمات جبران ناپذیری وارد می کند

رئیس دانشکده فرهنگ و هنر دانشگاه جامع علمی کاربردی کرمانشاه نیز در این نشست با اشاره به اهمیت فرهنگ و توجه به مسئله فرهنگ در دانشگاه گفت: موضوع فرهنگ در دستیابی به سایر ارکان توسعه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و غفلت از فرهنگ صدمه‌ای به ما وارد می‌کند که جبران آن بسیار دشوار است.

حجت سلیمی  با تأکید براینکه کار آموزش یک بخش از وظیفه دانشگاه و بخش دیگر وظیفه اش، تربیت انسان‌های فرهنگی است، افزود: حوزه فرهنگ در هر سه قشر دانشجو ، استاد و کارکنان باید نهادینه شود تا دانشگاهی اسلامی و بالنده باشد.

وی ادامه داد: ایجاد نشاط در محیط شهری و استفاده از ابزار هنر برای فعالیت‌های فرهنگی از مهمترین اقدامات فرهنگی است و دانشکده فرهنگ و هنر در این راه با استفاده از همه توان و ظرفیت خود، همراه و همکار سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرمانشاه خواهد بود.

ریس دانشکده فرهنگ و هنر کرمانشاه یکی از مشکلات جامعه را نبود الگوی مناسب برای جوانان دانست و تأکید کرد: باید برای جوانان و نوجوانان و حتی سطح دانشگاهی الگو سازی فرهنگی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: باید در جهت تولیدات فرهنگی نیز تلاش داشت، متأسفانه به اندازه کافی تولید فرهنگی خوب و مناسب نداریم، اگر در این فضا کار نکنیم دیگران برای جوانان ما کار فرهنگی نا مناسب خواهند داشت.

گفتنی است در این نشست صمیمانه طرفین بر انعقاد تفاهمنامه همکاری در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری تأکید کردند.

 

 

 

 

 

 


٠٧:١٣ - 1396/08/16    /    شماره : ٧٣١٢    /    تعداد نمایش : ٤٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تصویر روز

اوقات شرعی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
چهارشنبه ٠٤ مهر ١٣٩٧
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 4155 | بازدید امروز : 18 | کل بازدید : 40623 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 0/1406