خبر قبلی

آغازی دوباره برای تجلیل از مفاخر شهر کرمانشاه؛ از فرمانده بزرگترین عملیات هوایی دفاع مقدس تجلیل می شود
۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۳

خبر بعدی

رئیس جدید اداره ورزش و تفریحات سالم سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه معرفی شد
/۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۴
news-e90cbc031c.jpg
اخبار بازدید معاون سیاسی استاندار کرمانشاه از پارک بانوان کرمانشاه

به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه؛ حسین خوش اقبال در حاشیه این بازدید گفت: حفظ حریم خصوصی بانوان باید به عنوان مهمترین اصل برای مسئولین شهری در اولویت باشد.


معاون استاندار در ادامه با تقدیر از اقدام شهرداری در احداث پارک بانوان افزود: راه اندازی پارک بانوان با توجه به نیازمندی جمعیت بانوان و شرایط روحی و روانی ناشی از بیماری کرونا اقدام بموقع و موثری در تقویت روحیه خانواده هاست.

خوش اقبال با بیان اینکه احداث پارک بانوان الگویی برای راه اندازی چنین پارک هایی در شهرستانها خواهد شد ادامه داد: از شهرداری کرمانشاه می خواهیم که کار راه اندازی این پارک را با توجه به تجربه شهردار در تهران هر چه سریعتر و تا نوروز به اتمام برساند تا خانواده ها بتوانند زودتر از مزایای آن بهره مند شوند.

زهره رستمی مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری نیز با تاکید بر لزوم تسریع در ساخت این پارک گفت: زنان به عنوان نیمی از جامعه حق دارند فضایی عمومی با احساس راحتی بیشتر داشته باشند و در این راستا و با توجه بر تاکید شهردار، در تلاش هستیم تا هرچه سریع‌تر این پارک بهره‌برداری شود.

مهدی عبدالمالکی معاون فرهنگی شهردار کرمانشاه نیز گفت: احداث پارک بانوان می‌تواند نقش بسیار کلیدی برای سلامت جسمی و همچنین القای حس نشاط به زنان کرمانشاهی ایفا نماید.

وی خاطرنشان ساخت: خوشبختانه با تدابیری که اتخاذ شده، امکانات خوبی برای این پارک، پیش بینی شده و بانوان در آینده ای نزدیک بخوبی می توانند از این امکانات استفاده کنند و یقینا این اقدام در کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش سلامت و نشاط در جامعه تاثیرگذار خواهد بود.

در ادامه مژگان صفدرین معاون اجتماعی سازمان فرهنگی و مدیر پروژه پارک بانوان ضمن ارایه گزارشی از روند اجرایی این پارک ابراز داشت: زمین این پارک به مساحت هفت هزار و ۳۰۰ مترمربع کاملاً محصور بوده که در نظر داریم تا حدود یک هکتار آن را توسعه دهیم و محل مناسبی بعنوان گام اول برای احداث پارک بانوان است.

معاون سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری با اشاره به وجود فضای سبز مناسب و درختان بسیار در محل این بوستان، تصریح کرد: همین امر به کار ساخت این پارک سرعت بخشید و تلاش کردیم که این فضای سبز در پارک جدید حفظ شود.

وی تصریح کرد: بخش‌های مناسبی برای پارک بانوان دیده شده که از جمله آن می‌توان به راه اندازی پیست دوچرخه سواری، زمین ورزشی، میز شطرنج و وسایل بازی اشاره کرد.

وی تصریح کرد: در محل پارک، فضایی برای نگهداری کودکان در نظر گرفته شده است و وسایل بازی برای آن‌ها مهیا شده است تا بانوان بتوانند با خیال راحت در این مکان تفریح و استراحت کنند.

گفتنی است؛ پارک بانوان کرمانشاه با مساحتی حدود یک هکتار، با تدوین فضای سبز، ورزشی و تفریحی برای حضور بانوان و خانواده های آنان در بلوار طاق بستان جنب بیمارستان حضرت معصومه(س) واقع شده است.

در این بازدید دکتر سوری و مدیران منطقه 5 شهرداری نیز حضور داشتند.

مطالب مرتبط

خبر مرتبط با این خبر یافت نشد .

نظرات

دیدگاهی برای این خبر ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه