خبر قبلی

کرمانشاهی‌ها به مفاخر خود می‌بالند
۲۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۱۹

خبر بعدی

کارکرد فرهنگسراها باید مشارکت بیشتر مردم در امور شهر را تسهیل نماید
/۲۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۲۶
news-867bdbd076.jpg
اخبار دفاتر مشاوره حقوقی در فرهنگسراهای شهرداری کرمانشاه تاسیس می شود

دفاتر مشاوره حقوقی در فرهنگسراهای شهرداری کرمانشاه تاسیس می شود


در راستای اقدامات جهادی حقوق دانان بسیجی و  ارتقای دانش حقوق عامه و شهروندی، تفاهم نامه همکاری بین سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه به امضاء رسید.

به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه؛ در آیین امضا و تبادل تفاهم نامه، بهرامی پور مدیر سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه با تشریح این تفاهم نامه همکاری، اهداف خود از اجرای این برنامه گفت: در راستای اقدامات جهادی حقوق دانان بسیجی، تبیین مسائل حقوق شهری، نهادینه کردن حقوق عامه و ارتقای دانش و آگاهی شهروندان در زمینه ی حقوق عامه در راستای ارائه خدمات تخصصی و گره گشایی از مشکلات همشهریان در دستور کار قرار خواهد گرفت و آماده هرگونه همکاری در عرصه‌های مورد نیاز در جهت کمک به شهرداری هستیم.
 
بهرامی پور با بیان اینکه حقوق دانان بسیجی نهضت کمک مؤمنانه را با ارائه خدمات حقوقی و قضایی رایگان به افراد معسر و نیازمند آغاز کرده اند، افزود: یکی از راه‌های کنترل ورودی پرونده های حقوقی آموزش همگانی است و بسیاری از این پرونده ها به دلیل آشنا نبودن مردم با مسائل حقوقی شکل می گیرد که در این راستا آموزش همگانی مانع از طرح این اختلافات در محاکم قضایی می‌شود.

رسول بهرامی پور رییس سازمان بسیج حقوقدانان با اشاره به تفاهم نامه امضا شده، اظهار داشت: این تفاهم نامه در راستای هم افزایی و تعامل سازمان بسیج حقوقدانان و شهرداری صورت گرفته است.

این مسئول عنوان داشت: در طرح هر مسجد، یک حقوقدان از ظرفیت حقوقدانان بسیجی در پیشگیری از جرایم، آموزش حقوق عامه و ....استفاده می کنیم.

در ادامه رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه، انعقاد این تفاهم نامه را سرآغاز فصل جدیدی در تبیین و تقویت دانش حقوقی شهروندان خواند و گفت: شهرداری کرمانشاه آمادگی ایجاد دفاتر مشاوره حقوقی در فرهنگسراها را با همکاری سازمان بسیج حقوق دانان دارد.

مهدی عبدالمالکی خاطرنشان ساخت: در سه سال گذشته در قالب فرهنگسراها سعی نمودیم سهمی در افزایش و ارتقای دانش حقوقی مردم داشته باشیم که با برپایی بالغ بر یکصد کارگاه آموزشی تا قبل از اپیدمی کرونا به رفع دغدغه های خقوق شهروندی پرداختیم.

وی افزود: ۶ فضای فرهنگی بعنوان فرهنگسرا و سرای محله در سطح شهر با پراکنش مناسبی داریم که این ظرفیت بنا به انجام کارگاه های آموزشی و استفاده از اساتید خوب می تواند به ارتقای بینش شهروندان نسبت به علم حقوق کمک کند.

عبدالمالکی ضعف ساختاری در آموزش در جامعه را امری مشهود عنوان کرد و افزود: از سن کودکی که طلایی ترین دوره برای نهادینه ساختن آموزش در انسان است غفلت شده که با ارائه و اجرای طرح زنگ شهروندی و شخصیت عروسکی شمامه به حوزه آموزش در سنین پایه روی آورده ایم که قطعا با تولید محتوای مناسب در حوزه حقوق شهروندی می توانیم به ارتقای سطح دانش حقوقی نسل آینده بپردازیم.

در پایان این جلسه تفاهم نامه همکاری فی مابین مدیر سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه به امضاء رسید که مهمترین موارد این تفاهم نامه به شرح ذیل است:

▫️تشکیل کارگروه تخصصی جهت مقابله با جرم تکدی گری
▫️اجرای برنامه های فرهنگی، اجتماعی و حقوقی و آموزش عمومی حقوق شهروندی و تبیین و فرهنگ سازی حقوق شهری
▫️همکاری در اجرای طرح آموزش همگانی حقوق و هر مسجد یک حقوق دان در مناطق محروم و آسیب پذیر
▫️اجرای همایش های حقوق شهری و حقوق عامه، بیانیه گام دوم انقلاب، نقش شهروندان در جهت حفظ حقوق شهروندی و تحقق عدالت اجتماعی
▫️فضاسازی فرهنگی سطح شهر از سوی شهرداری متناسب با نیازمندی های بسیج حقوق دانان
▫️اجرای طرح های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی مورد نیاز شهرداری در راستای حقوق شهری، توسعه خدمات شهری، نقش شهرداری در توسعه ی حقوق شهروندان و ... توسط حقوق دانان بسیجی
▫️استفاده از ظرفیت های فرهنگسراها
▫️ارائه خدمات مشاوره حقوقی و قضایی در طرح های مشترک
▫️برپایی دوره های مشترک آموزشی حقوقی با رویکرد افزایش سطح اطلاعات حقوقی شهروندان

مطالب مرتبط

خبر مرتبط با این خبر یافت نشد .

نظرات

دیدگاهی برای این خبر ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه