خبر قبلی

هم افزایی جامعه ی هنری و علمی با مدیریت شهری اثر بخشی فراوانی در شهر دارد
۲۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۱۶

خبر بعدی

دفاتر مشاوره حقوقی در فرهنگسراهای شهرداری کرمانشاه تاسیس می شود
/۲۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۲۲
news-403ed21a37.jpg
کرمانشاهی‌ها به مفاخر خود می‌بالند

کرمانشاهی‌ها به مفاخر خود می‌بالند

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که با حضور امام جمعه و استاندار کرمانشاه برپا شد، ضمن ارایه گزارشی از فعالیت‌های فرهنگی شهرداری در حوزه پاسداشت مفاخر گفت: متاسفانه مشکلات و آسیب‌های موجود در کرمانشاه آنچنان برجسته‌سازی می‌شود که در سایر استان‌های کشور این‌چنین دربرگیری ندارد و این اخبار منفی باعث ناامنی روانی در افکار عمومی و تبعات منفی برای شهر می‌شود.

به گزارش ایرنا؛ مهدی عبدالمالکی، یکی از چالش‌های اصلی فرهنگی کرمانشاه را برجسته‌سازی نکات منفی و نداشتن حس تعلق خاطر شهروندان به شهر دانست و اظهار داشت: مردم کرمانشاه در این خصوص نگرانی‌های جدی دارند و اگر در رسانه ها و فضای مجازی برنامه نداشته باشیم با شرایط سخت‌تری مواجه می‌شویم.

وی با اشاره به ایجاد اتاق فکر برای برنامه‌ریزی ارتقاء حس تعلق خاطر شهروندان به داشته‌هایشان و برجسته‌سازی آنها گفت: شعار ما این است که کرمانشاهی‌ها به مفاخر خود می‌بالند، چون شخصیت‌های معاصر کرمانشاهی، بزرگان ثبت شده در تاریخ و همچنین  اسطوره‌های کرمانشاهی نظیری در کشور ندارند و سعی کردیم در گام اول این بزرگان را به مردم معرفی کنیم.

معاون فرهنگی شهرداری کرمانشاه از تهیه تقویم روز داشته های کرمانشاه در عرصه داشته‌های فرهنگی و هنری شهر خبر داد و گفت: با عنایت به سرمایه های ارزشمند کرمانشاه، ۳۶۵ روز برای نام‌گذاری سرمایه‌های انسانی، مکانی و ناملموس کرمانشاه کم است.

وی با اشاره به برگزاری ویژه برنامه "مفاخر شهر" در راستای توجه به سرمایه های انسانی شهر، گفت: تاکنون توانستیم برای استاد کزازی، دکتر محمدعلی سلطانی، میرزا رضا کلهر، یارمحمدخان کرمانشاهی، میرزا احمد الهامی، آیت اله سید مرتضی نجومی و تعدادی از مفاخر پزشکی آیین گرامیداشت و بزرگداشت برگزار کنیم.

عبدالمالکی، با اشاره به ساخت هشت سردیس برای مفاخر کرمانشاه با همکاری حوزه هنری استان اظهار داشت: قرار است سردیس‌ها را به ۱۵ عدد برسانیم و همچنین برای ۱۱ تن از بزرگان این شهر المان‌های سنگی ساخته شده را در بوستان مشاهیر  نصب کنیم.

وی ایجاد پلاک افتخار را یکی دیگر از اقدامات فرهنگی شهرداری عنوان کرد و افزود: این پلاک ها ۹ خانه نور، فاطمی، عالم، قرآنی، جوانمرد، حسینی، قهرمان، مفاخر و شهید را مشخص می‌کند که از کاشی‌های پخته براساس طرح تکیه معاون ساخته و بهار ۱۴۰۰ در سر در منزل مفاخر شهر نصب می‌شود.

نام‌گذاری ۲۰ خیابان به نام بزرگان و افزایش آن به ۴۰ خیابان، راه‌اندازی بنیاد جوانمردان و تجلیل و قدردانی از سرتیپ خلبان فرج‌الله براتپور فرمانده بزرگترین عملیات هوایی دفاع مقدس از دیگر برنامه‌هایی بود که عبدالمالکی به آن ها اشاره کرد.

مطالب مرتبط

خبر مرتبط با این خبر یافت نشد .

نظرات

دیدگاهی برای این خبر ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه